4 Kasım 2013 Pazartesi

BİLİNMEYEN NO: 104

BENİ RÜYADA GÖREN,, GERÇEKTEN BENİ GÖRMÜŞTÜR.. ÇÜNKÜ ŞEYTAN BENİM SURETİME GİREMEZ..

(Buhari, Tabir 2, 10; Muslim, Ruya 10; (2266); Muvatta, Rüya 1, (2, 956)


(UYANMAYA YAKIN İSE HATIRLARSIN..)

   Sevgili arkadaşlar size 2006 veya 2007 yıllarında gazetelere haber olmuş


 bir olayı (rüyalar alemi?) anlatacağım ve sonuçlarını..
   Olayın üzerinden yıllar geçti ve ben internette gezinirken tekrar ona (aşağıdaki adam?) rastladığımda bunu yazmalıyım diye geçirdim aklımdan zira olayın sonraki yıllarda verilen açıklama çabaları tam olarak durumu çözmeye yetmemiş anlaşılan..


   O, ortak bilincin ortak mesajcısı mı,, dini bir sembol mü,, yoksa dev bir kompla teorisinin bir parçası mı??
   Siz karar veriniz bakalım kim olduğuna ve hatta onu rüyanızda gördüyseniz eğer sakın şaşırmayın..
    ***
   2006 yılında New York'ta tanınmış bir psikiyatr, kabul ettiği hastasının garip bir rüyasını dinledi. Bu rüyada hasta, bir adamın kendisine hayatıyla ilgili tavsiyeler verdiğini görmüştü. Üstelik bu yüzü rüyasında ilk kez görmüyordu. Aynı adam daha önce de sıklıkla rüyalarında ortaya çıkıyordu.
(VE SENİ ZİYARET EDERLER BELKİ..)
Kadın hasta, bu adamı hayatı boyunca hiç görmediğine ve kesinlikle tanımadığına yemin ediyordu. Haliyle neden sürekli rüyasında gördüğünü de bilmiyordu.
   Psikiyatristin isteği üzerine hastanın rüyasında gördüğü bu adamın bir robot resmi çizildi.(ONU PEK ÇOK İNSAN GÖRDÜ VE HALA GÖRÜYOR..)

   Ancak resmin kime ait olduğu elbette bir sır olarak kaldı. Birkaç gün sonra bir başka hasta, psikiyatristin masasında duran bu resmi gördü ve psikiyatriste şu soruyu sordu: Bu adamı tanıyor musunuz? Ve devam etti "Onu sürekli rüyamda görüyorum ama kim olduğunu bilmiyorum!"
(GERÇEK HAYAT DAHA ÇOK KORKUTUR BAZEN)
   Doktor bu olay üzerine başka doktor arkadaşlarına da bu resmi gönderdi ve hastalarına bu resimdeki adamı rüyalarında görüp görmediklerini sormalarını istedi.
Birkaç ay için arkadaşlarından cevap geldi. Dört hasta daha, resimdeki adamı rüyalarında gördüklerine dair yemin ediyordu. Robot resimden "Bu adam!" diye ürkerek bahsediyorlardı!
   Bu iddiaların ortaya atıldığı tarih olan 2006'dan günümüze kadar birbirini daha önce görmemiş tam 2000 farklı kişi bu adamı rüyasında gördüğünü iddia etti.

(DOKTORUN ÇİZDİĞİ ROBOT RESİM..)

   Üstelik bu insanlar aynı ülkede bile değildi. Los Angeles, Berlin, San Paulo, Tehran, Beijing, Rome, Barcelona, Stockholm, Paris, Yeni Delhi, Moskova gibi birçok ülke merkezinden insan bu adamı arıyordu!
(UYKU,, FENA..)
  Ve üstelik bu adamı hayatı boyunca bir kere bile gören bir insana rastlanmamıştı. Ortalıkta bu adamla ilgili bir efsane dolandı. Bu ilgili sokaklara kadar taştı.
  Birbirini tanımayan insanların rüyasına giren bu adamla ilgili ortaya bazı teoriler atıldı. 
   Rüyalarında bu adamı gördüğünü iddia edenlerin en çok rağbet ettiği teoriler ise şöyle sıralandı:
  Arketip Teorisi: 
Jung'un psikoanalitik teorisine yaslanan bir görüşe göre bu adam kolektif bilincin yarattığı bir arketipti.
(RÜYALAR GERÇEĞE KARIŞIR..)
Toplumda birbirine benzer travmalar ve dramlar yaşayan insanların birbirine benzeyen rüyalar görmesi mümkün olabilirdi..

  Dini Teori: 
Dindar kişilerin olaya getirdiği yaklaşımsa daha farklıydı. Onlara göre bu resim, kişinin büyük yaratıcı yerine kafasında konumlandırdığı imajdı.
Bu görüşe göre tanrı kendisini insanlara bu şekilde gösteriyordu. Bu nedenle onun rüya görenlerin zihninde yer ettiğine inananlar vardı.
Bu son derece enteresan vakayla ilgili teoriler bunlarla sınırlı değildi.,

  Rüya sörfü teorisi: 
Bu konudaki en ilginç teori! En çok ilgi gören görüş de yine bu. Ama elbette bilimsel açıdan en az doğruluk payı taşıyan teori de yine rüya sörfü teorisi...
(UYANMASINLAR İSTERSİN ZİHNİNDE..)
  Teoriye göre bu adam, insanların rüyalarına görmeyi başaran, gerçek hayattan bir insan. Psikolojik özel yetenekleri sayesinde buna muktedir biri!
Bu teorilerin haricinde, bazıları da bunun gerçek hayattan bir sima olduğunu sadece birçok insana benzediğini söylüyor.
  Bazılarıysa insanların rüyalarında benzer birini gördüğünü ama aslında bu adama pek benzemediğini, buna rağmen insanların bu resmi kafalarında canlandırdığını iddia ediyor.
  Meselenin haddinden fazla büyüyüp kıtalara yayıldığını ve viral kampanyalarda bile kullanıldığını, ayrıca bu adamın resminin bir popüler kültür figürü haline geldiğini de söylemek mümkün.
  Öyle ki meseleye vakıf olmayanlar bile adamın suratını ezberlemiş durumda. (Bu sizin de başınıza gelecek..)
(İLANLARDA..)
  Rüyalara giren bu adamla ilgili en müthiş teoriyi ise sona sakladım..
  İnternetteki forumlarda ağır basan bu fikre göre (maceracı gençlik) bu adam, büyük bir şirketin, insanları akıl hastasına dönüştürmek için planladığı bir oyunun parçası! (yavaş..)


(AMA EN GÜZEL KEDİ UYUR :)
   Size bu sabah macera dolu ama sonuçta bilimsel bir platformdan çıkmış garip bir fenomenden söz ettim..
   Ki monoton saydığınız günlerimizden bir anlığına sıyrılabilelim ve dünyaya açılan bu farklı pencereye de bir göz atabilelim diye..
   Her şey bir yana okuyanlardan da onu rüyalarında görmüşler çıkacak bu gün..   Sahi gerçekten de kim bu yüzün gerçek sahibi.?
  Gizemlerle dolu ama (istiyorsanız çözebileceğiniz) eğlenceli bir dünyada hayatın tadını çıkarabilmeniz dileğiyle.. 
                                           (Çetin TARI)

GÜNÜN VİDEOSU:


GÜNÜN KARİKATÜRÜ:
                             KIZ ARKADAŞI OLMAYANLARA..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder